5 номерів на Джерсі, які Піттсбург Стілерс повинні піти на пенсію

Великі футболісти НФЛ залишають гру з безліччю похвал на свою адресу. Найкращі з найкращих брали участь у кількох складах Pro Bowl і All-Pro і навіть могли мати нагороди MVP чи дві. Але коли спортсмен досягає величі, граючи за одну команду протягом більшої частини своєї кар’єри, є одна честь, яка може перевершити їх усі, і це зняття номера на його футболці.

Вихідні номери на футболки заборонені, тому їх більше ніколи не можна носити іншим гравцям. Це найвищий прояв вдячності від франшизи до гравця. Історичні франшизи НФЛ з кількома чемпіонськими титулами вилучили з обігу багато футболок.

Коли мова заходить про чемпіонати та гравців із Залу слави, не так багато франшиз НФЛ мають перевагу над «Піттсбург Стілерз». Шість трофеїв Ломбарді прикрашають їх святі зали, а десятки колишніх гравців і тренерів укріплені в Кантоні. Але в «Сталевому місті» роблять речі трохи інакше. Незважаючи на десятиліття величі, «Стілерз» зняли лише два номери на футболках в історії команди.

Номер 70, який носив Ерні Стаутнер, оборонний підкат, 1950-1963
Номер 75, який носив Джо Грін, оборонний підкат, 1969-1981

Це офіційно зняті цифри. Однак кілька номерів, що належать колишнім великим гравцям, заборонені для нових гравців. Це “неофіційний” список “Стілерз” про відставку. Хоча персонал і керівництво рідко коментують статус цих номерів на футболках, зрозуміло, що вам потрібно бути дуже особливим гравцем, щоб отримати право носити один із них.

Найкраще, що ми можемо зробити як вболівальники, це припущення, але ось цифри, які Стілерз, схоже, вважають «неофіційно» відставними.

5 футболок Steelers, які варто зняти

Підхід «Піттсбурга» до вшанування видатних гравців минулого є цікавим, але слід задатися питанням, що знадобиться гравцеві, щоб отримати право носити один із тих «неофіційних» номерів на футболці. Важко уявити новачка з достатнім впливом, щоб заслужити його. А ветерани? Якби Аарон Роджерс якимось чином прийшов грати за «Стілерс», чи дали б йому номер 12?

Як і більшість уболівальників «Стілерс», моя відповідь — ні в якому разі, чувак . Роджерс неймовірний, але є лише один Стілер, якого я хочу бачити в такому номері в своєму житті, і це Террі Бредшоу.

Насправді, ось п’ять номерів на футболках, які я хотів би бачити разом із Грінами та Стаутнерами, як офіційно зняті з обігу.

Террі Бредшоу є учасником Залу слави та захисником династії «Стілерс» Суперкубка 70-х років, але його шлях до Кантона розпочався не так гладко. Задрафтований у 1970 році, Бредшоу мав труднощі на початку своєї кар’єри і навіть був посаджений на лаву запасних протягом сезону 1974 року. «Стілерз» обходилися потужною біговою грою та жорстким захистом.

З додаванням майбутніх приймачів Залу слави Джона Столворта та Лінн Суонн, Бредшоу зрештою став своїм. Він отримав звання MVP НФЛ у 1978 році та дві нагороди Super Bowl MVP після сезонів 1978 та 1979 років.

Хоча його статистика не вражає за сучасними стандартами, Бредшоу був переможцем, який виконав роботу у великих іграх. Його рекорд у регулярному сезоні — 107 перемог і 51 поразка, а також рекорд плей-оф — 14 і 5. Чотири з цих перемог були, звичайно, чемпіонами Суперкубка. У 1989 році його ввели до Зали слави професійного футболу.

Статистика Террі Бредшоу зі Стілерз
27 989 ярдів пасу
212 Передача TD
2257 швидких ярдів
32 поспішні TD

У той час як Бредшоу намагався зібрати шматки докупи на початку своєї кар’єри, інший Стілер взяв штурмом НФЛ у свій дебютний рік. Призваний у 1972 році, захисник Франко Харріс пробіг 1055 ярдів і забив 10 швидких тачдаунів протягом сезону новачка з 14 ігор.

Потім він урізноманітнив свій рік найнеймовірнішою грою в історії «Стілерс», коли виявив себе несподіваним гравцем під час відчайдушного кидка в кінці гри плей-офф «Стілерс — Рейдерс». М’яч відлетів від ранінгбека «Стілерс» Френчі Фукуа та/або оборонного захисника «Рейдер» Джека Татума (залежно від того, кого ви запитаєте) і приземлився в руки Гарріса, який запустив його в кінцеву зону для неймовірного переможного тачдауну на останній секунді. П’єса тепер відома як Бездоганний прийом .

Гарріс отримав нагороду «Новачок року» за цей виступ і виграв дев’ять професійних кубків за 12 років у Піттсбурзі. Він закінчив свій час у Сталевому Сіті як найкращий рашер Піттсбурга за всю історію, і цю честь він має й сьогодні, а на момент виходу на пенсію він був третім найкращим рашером в історії НФЛ.

Гарріс увійшов до Зали слави професійного футболу як Стілер у 1990 році.

Статистика Франко Харріса зі “Стілерз”.

11 950 швидких ярдів
4.1 ЄПК
91 Поспішаючи TD

Номер 43

Носив: Трой Поламалу

Посада: Охоронець

Роки: 2003-2014

Коли футбольні вболівальники згадують про роки династії Стілерс, на думку спадають 1970-ті. Але в середині та наприкінці 2000-х був ще один своєрідний період міні-династії, коли «Стілерз» виступили в трьох Суперкубках і виграли два. Як це було в 1970-х роках, захист був ключовою частиною їхнього успіху, і протягом кількох років безпека Трой Поламалу був, мабуть, найкращим захисником у найкращій захисній команді НФЛ.

Здавалося, що він був усюди одночасно, звільняючи захисника під час однієї гри та перехоплюючи пас глибоко в центрі під час наступної. Координатор захисту Дік Лебо дав йому свободу імпровізувати на полі, і інстинкти Поламалу рідко помилялися.

За 12 сезонів зі Стілерз Поламалу потрапив у вісім професійних кубків і чотири команди All-Pro. У 2010 році він отримав звання найкращого оборонного гравця, а в 2020 році був включений до Зали слави професійного футболу.

Статистика Троя Поламалу зі Стілерз

32 перехоплення на 398 ярдів і 3 TD
7 відновлень на 120 ярдів і 2 TD
12 мішків

Позиція: Центр

Роки: 1974-1988

Майк Вебстер був низькорослим нападаючим, задрафтованим Піттсбургом у 1974 році. Завдяки силовим тренуванням і чистій волі він став одним із найкращих центрових в історії НФЛ. У 1976 році він обійняв позицію головного центрального, де залишався до 1988 року. За цей час Вебстер ніколи не пропускав жодної гри, за що отримав прізвисько «Залізний Майк». За 15 сезонів у складі “Стілер” він зіграв у 220 іграх, 194 з яких вийшов у стартовому складі.

Вебстер виграв дев’ять професійних кубків і отримав п’ять номінацій All-Pro як Steeler, а також чотири кільця Super Bowl. Коли він покинув «Стілерз» після сезону 1988 року, він був останнім гравцем, який залишився з династії Суперкубка 70-х років. Він завершив свою неймовірну кар’єру, провівши два сезони в Канзас-Сіті, а потім у 1997 році переїхав до Кантона як Стілер.

Позиція: середній захисник

Роки: 1974-1984

Ламберт є в будь-якому короткому списку найкращих середніх захисників в історії НФЛ і широко вважається одним із найкращих гравців Стілерс усіх часів. Він був частиною легендарного драфт-класу 1974 року, до якого входили члени Залу слави Лінн Суонн, Джон Столворт і Майк Вебстер. Низькорослий і відверто сухорлявий навіть у ту епоху, в яку він грав, Ламберт увійшов до списку як резервний зовнішній захисник.

Однак невдовзі він опинився в стартовій ролі, коли центральний півзахисник Генрі Девіс втратив через травму. Решта вже історія.

Як і захист, яким він керував, Ламберт був жорстким, підлим і ненавидів програвати. Він компенсував свою нестачу маси тіла лютістю та твердістю. Ламберт уособлював ставлення Стілера разом із оборонними гравцями, такими як Джо Грін, Елсі Грінвуд і Мел Блаунт.

За свою 11-річну кар’єру Джек Ламберт взяв участь у дев’яти турнірах Pro Bowl і шести в командах All-Pro. Він був найкращим гравцем року в обороні в 1974 році, найкращим гравцем оборони AP у 1976 році та найкращим гравцем року в обороні UPI в 1976 і 1979 роках. Він пішов на пенсію з чотирма кільцями Super Bowl і був частиною Залу слави професійного футболу. 1990 рік.

Статистика Джека Ламберта зі Стілерз

28 перехоплень на 243 ярди
17 помилкових відновлення
8 мішків*

  • НФЛ не почала відстежувати мішки до 1982 року

Вшанування минулого

Steelers – це організація, яка робить речі дещо по-іншому, тому не дивно, що їхній підхід до кількості пенсіонерів також унікальний. Як фанат, я не хочу бачити 58, 47 або 36, які бігають там у чорно-золотих тонах. Ці цифри священні, і їхні історії вже написані.

Фактично, є ще кілька номерів, які Steelers можуть подумати про вилучення з обігу, принаймні неофіційно. Номер 68 LC Greenwood. Номер 88 Lynn Swann. Номер 82 Johna Stallworth. Усі вони видавалися десятиліттями, але, можливо, настав час.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *