10 способів заспокоїти нерви під час тенісного матчу
Багато тенісистів добре тренуються, коли вони розслаблені, але страждають від нервів під час матчу, і, як наслідок, страждає їх гра.
Оволодіння розумовою частиною гри може бути таким же важким, як вивчення фізичних і технічних аспектів для багатьох гравців.
У цій статті наведено десять порад про те, як заспокоїти нерви, розслабитися та повністю реалізувати свій потенціал під час тенісного матчу.
1. Ідеальний стан душі
Звичайно, всі люди різні, але загалом ваша мета на корті — бути фізично розслабленим і розумово зосередженим одночасно.
- Достатньо фізично розслаблений, щоб ви могли природно переглядати свої знімки. (Якщо ви будете занадто тісні, ви зіпсуєте свої удари.)
- Розумово зосереджений, щоб ви могли зосередитися на своїй роботі. (Якщо ви занадто невимушені, розсіяні або вам бракує концентрації, ви будете робити непотрібні помилки.)
Може бути корисно думати про цей стан душі та тіла як про «місце», куди ви маєте повернутися на початку кожного моменту в грі (незалежно від того, що сталося раніше).
Щоб зробити це, вам, можливо, доведеться спочатку свідомо тренувати свій мозок, поки процес не стане другою натурою.
2. Ритуали та повторення
Ритуали можуть бути корисними для переналаштування вашого розуму та сповільнення, щоб ви не поспішали, що є звичайним наслідком нервів. Під ритуалом я не маю на увазі в цьому випадку щось релігійне чи забобонне; Я маю на увазі прийняття невеликої рутини, яку ви виконуєте, щоб відновити свій розумовий спокій.
Наприклад, під час подачі гравець має чудову можливість відновити рівновагу та зосередитися; зрештою, гравець, що подає, контролює гру, оскільки нічого не відбувається, поки вони не зіграють у м’яч.
Нервовий гравець часто поспішає зі своєю подачею до того, як розрахується, або кинеться до наступного очка, все ще думаючи про попереднє очко, яке вони відіграли.
Тому часто доцільно розробити власний маленький ритуал перед подачею. Для цього може знадобитися щось таке просте, як тричі підстрибнути м’ячем. Все, що змушує вас сповільнитися і перезавантажити свій психічний стан, корисно.
Часто під час навчання доводиться щось робити свідомо, але згодом цей процес стає підсвідомим. Тенісні удари нічим не відрізняються.
Взагалі кажучи, чим більше ви можете відтворювати свої удари, не замислюючись про них, тим кращими вони будуть. Зазвичай це означає, що чим більше ви їх практикуєте, тим більше шансів, що ви зможете виконувати їх без зайвих роздумів. Відпрацювання кидків відбувається протягом тижнів і місяців, а не в дні чи години перед матчем.
3. Будьте в моменті
Коли набираються очки, вам потрібно зосередитися на тому, що зараз відбувається на корті, і, можливо, передбачити, що може статися в найближчі 5 або близько того секунд.
- Якщо ви все ще думаєте про те, що сталося в останньому очки, грі чи сеті, ви не зосереджені на тому, що відбувається зараз.
- Якщо ви думаєте наперед про те, що може або не може статися в майбутньому, знову ж таки, ви не зосереджені.
- Якщо ви думаєте про те, що відбувається поза кортом, значить, ви не зосереджені належним чином.
Те, що пішло, те пішло, те, що має бути, буде, між кожною точкою вам потрібно повернутися до свого «місця розслабленої зосередженості».
Якщо і коли ви втрачаєте фокус, використовуйте простір між точками, щоб відновити душевну рівновагу. (Ви можете використовувати довший час простою між змінами кінця або між сетами, щоб налаштувати свою загальну стратегію.)
4. Регулярно грайте в матчі
Раніше я грав у рок-групі. Коли ми виступали кожні кілька місяців, я щоразу нервував. Коли ми почали виступати на музичних майданчиках один-два рази на тиждень, концерти стали для мене звичними, і більшість нервів зникла.
Тенісні матчі – це те ж саме: чим регулярніше ви в них граєте, тим більше вони стають частиною вашого повсякденного життя і тим менше ви будете нервувати.
Не засмучуйтеся, якщо у вас нерви у новачка; якщо ви будете наполегливі і зіграєте більше матчів, у більшості випадків нерви поступово відійдуть самі собою.
5. Будьте готові
Переконайтеся, що ви зібрали все необхідне перед матчем. Раптове виявлення під час матчу, що вам не вистачає чогось необхідного, може збити вас із ладу та підірвати вашу концентрацію.
Напишіть список на папері, якщо це допоможе. Прикладами речей у списку можуть бути:
- Ракетки
- М’ячі
- Добре
- Запасна сорочка, капелюх або інший одяг
- Напої та закуски
- Сонцезахисні окуляри
- Захват рукою
- Сонцезахисний крем
- Засіб від жуків
Вийшовши на корт, переконайтеся, що ви використовуєте передматчеву розминку, щоб фізично розслабитися та почати розумово зосереджуватися. Фізичні вправи часто є чудовим способом зняти напругу та нервозність.
Не зациклюйтеся на тому, щоб грати дивовижні удари під час розігріву та створювати непотрібний тиск на себе, більше думайте про те, щоб привести своє тіло та розум у правильне місце для гри.
6. Не перестарайтеся з розминкою
Треба зробити відповідну кількість розминки. В ідеалі ви хочете розслабити і розтягнути м’язи, особливо рук і ніг; розіграйте різноманітні удари та подачі, щоб ваше серце трохи перекачувалося.
Однак, коли ви нервуєте, є тенденція перестаратися. Це може приймати форму гри занадто багато раніше в той же день або напередодні. Такі питання, як фітнес і навички кидка, вирішуються протягом тижнів і місяців перед матчем, а не в останні години перед матчем.
Якщо матч важливий для вас, вам обов’язково слід інтенсивно тренуватися за кілька тижнів до нього, але, загалом, найкраще відпочити на день або два безпосередньо перед поєдинком і тримати його легким. Ви хочете бути свіжими для свого матчу.
7. Будьте консервативними, якщо ви проходите через важкі часи
Якщо ваші нерви роблять вас схильними до помилок, ви можете легко потрапити в негативну петлю.
Ви надто намагаєтеся виконати виграшний кидок, сподіваючись, що вражаючий переможець заспокоїть ваш розбитий розум, але натомість ви вбиваєте м’яч у сітку або він випадає. Це ще більше нервує.
Тож наступного разу, коли ви ще більше намагаєтеся зіграти ефектний удар, але відбувається те саме. Перш ніж ви це усвідомите, ви намагаєтеся все більше і більше, забиваєте майже все у ворота чи поза кортом, і ваші нерви гірші, ніж будь-коли.
Часто рішенням у цій ситуації є просто відкотити гру та повернутися до основ. Зосередьтеся на виконанні міцного удару, часто глибокого удару форхендом або бекхендом, який припадає на три-чотири фути від базової лінії суперника. Можливо, ваш опонент може повернути це вам, але він не може зробити з цим багато.
Пам’ятайте, що вам не потрібно прагнути до переможця кожного удару. Якщо ви можете продовжувати ралі, ви можете налагодити свій ритм, а потім, можливо, спробувати щось більш авантюрне ще раз пізніше, коли ви трохи відновите свою впевненість.
Слід також пам’ятати, що чим більше ви повертаєте м’яч, тим більше ударів повинен виконати ваш суперник і тим більше у нього шансів зробити помилку. Це може зняти тиск з вас і покласти його на них.
8. Розробіть стратегію під час простою
Я торкався цього раніше. Коли ви збираєтеся подавати або приймати, це часто не найкращий час для розробки нової головної стратегії, якщо ви хочете змінити гру. Скоріше вам потрібно зосередитися на своїх ударах, позиціонуванні та розіграші в цей час.
Використовуйте час простою між кінцевими змінами та наборами, щоб подумати про те, що ви можете змінити.
9. Сповільнюйтеся
Нервові або стурбовані гравці часто намагаються все поквапити. Ваш розум прискорюється, а серце калатає, тому не дивно, коли ви починаєте робити помилки, тому що поспішаєте.
Коли ви перебуваєте в такому стані, часто корисно знайти способи уповільнити себе, щоб ви могли краще зосередити свій розум і, сподіваюся, почати трохи розслаблятися.
Як я вже згадував раніше, невеликі ритуали, такі як підстрибування м’яча задану кількість разів перед подачею, можуть допомогти, коли ви на корті. Але є речі, які ви також можете робити поза кортом.
10. Прийміть позитивний настрій
Коли ви нервуєте, легко впасти в негативний настрій. Ви можете стати надмірно самокритичними, що лише погіршить ситуацію, і почнете падати по спіралі.
Тому було б конструктивно подумати про психологічні стратегії самооздоровлення, якщо і коли ваша тривога візьме контроль і моральний стан почне падати вниз.
Різні менталітети одиночних і парних
Наведений вище список зосереджується на тому, що людина може зробити, щоб полегшити свої нерви. Проте, граєш ти в одиночній чи парній грі має значення.
- Поодинокі люди набагато більш напружені та емоційно інтенсивні. Велика частина психічного стресу полягає в тому, що, коли ви виходите на корт, ви, по суті, самі по собі. Тому ви повинні бути самим собою мотиватором, розрадником, тактиком і стратегом. Важливо, щоб ви вміли справлятися зі своїми емоціями та направляти їх.
- Однак у подвійних відносинах спосіб спілкування між вами та вашим партнером може допомогти заспокоїти нерви та емоції. Заохочуючи та пропонуючи конструктивні поради, гравець часто може допомогти заспокоїти свого партнера, а також запропонувати тактику та стратегію. Тому динаміка між парою має вирішальне значення.
Наскільки гра в теніс є розумовою?
Це важко підрахувати, але більшість людей стверджує, що теніс складається на 80% з розуму і на 20% з фізичного. Здатність справлятися з тиском змагань є важливою незалежно від того, на якому рівні ви граєте, оскільки ваш психічний стан визначає вашу мотивацію, емоції, думки та концентрацію, а також впливає на тактику та рішення на майданчику, які ви приймаєте під час гри.