Усе, що вам потрібно знати про штрафні удари

Штрафні удари в двох словах

Штрафні удари – це спосіб відновлення гри у футболі. Вільний удар призначається суддею з будь-якої частини поля, де був скоєний фол гравцем суперницької команди. Вони також присуджуються, коли гравець суперника виявляється в офсайді.

Суддя сигналізує про непрямий вільний удар, піднявши руки над головою. Вони подадуть знак для прямого вільного удару, витягнувши руки горизонтально. Місце виконання штрафного удару може бути будь-де на полі, де гравець суперника вчинив фол. Винятком є ​​штрафний майданчик, де замість нього призначається пенальті.

Яка різниця між прямими та непрямими штрафними ударами?

Прямі вільні удари призначаються суддею, якщо фол був серйозним порушенням і якщо позиція, де було скоєно фол, знаходиться безпосередньо у воротах суперника. Зазвичай це відбувається за межами штрафного майданчика і біля воріт. Гол може бути забитий зі штрафного удару. Саме тут ми бачимо багато чарівних моментів.

Непрямі штрафні удари призначаються суддею, якщо скоєний фол не є серйозним порушенням. Вони зазвичай відбуваються в таких зонах, як край штрафного майданчика, і вони зазвичай знаходяться далеко від воріт суперника. Штрафний удар поза грою вважається непрямим вільним ударом. Непрямі штрафні удари вимагають від того, хто бере м’яч, щоб відправити м’яч партнеру по команді. Голи не зараховуються з непрямих штрафних ударів.

Основи

Перед виконанням вільного удару м’яч має бути нерухомим на землі. Гравці повинні знаходитися на відстані щонайменше 10 ярдів від м’яча, поки він не потрапить у гру.

Якщо вам цікаво навчитися виконувати штрафні удари, ось основи, які вам потрібно вивчити.

прицілювання

Цей навик потребує найбільшої практики. Чудові виконавці штрафних ударів знають, куди вони хочуть поставити м’яч, навіть не б’ючи його ногою. Ви можете потренуватися в цьому, стоячи на позиціях для штрафних ударів і кидаючи по воротах.

Розбіг

Навчитися, куди поставити м’яч, важливо, але також важливі кути та сила. Відпрацювання розбігу дуже допоможе вам дізнатися про непередбачувані ракурси та дізнатися, скільки сили вам потрібно для стрільби.

Концентрація

Завжди будьте повністю зосереджені під час виконання штрафних ударів. Невелика помилка може призвести до того, що ваш удар не вийде. Встановіть режим між розбігом і прицілюванням і знайдіть опору. Це дуже допоможе виконувати гарні штрафні удари.

Техніка виконання штрафних ударів

Виконати штрафний удар не так просто, як просто кинути м’яч у напрямку воріт. Щоб забити, потрібно володіти технікою, щоб обіграти стінку суперників і воротаря.

Knuckleball

Ця техніка дуже популярна серед таких гравців, як Кріштіану Роналду та Гарет Бейл. Це пряма техніка, яка зосереджена на силі та розміщенні. Хоча ви не викривляєте м’яч, ідея полягає в тому, щоб зробити непередбачуваний рух, який ставить під сумнів оцінку воротаря.

Вигин

Девід Бекхем був піонером штрафних ударів з кута. Ця техніка передбачає нахил через стіну. За допомогою цієї техніки було забито багато красивих, але непередбачуваних голів.

Під стіною

У цій техніці низький удар ногою проходить через стіну. Зараз ця техніка не дуже поширена, тому що гравець команд тепер лягає за стіну, щоб м’яч не пройшов.

Як виконати ідеальний штрафний удар

Практика робить досконалим, і відомі виконавці штрафних ударів, такі як Кріштіану Роналду, Рожеріо Чені та Девід Бекхем, витратили багато років на вдосконалення своєї техніки. Роналду віддає перевагу методу кулака, тоді як Сені та Бекхем віддають перевагу згинанню.

Ось що ви можете практикувати, щоб бути сильним у ударах зі штрафного.

Спокій

Ваша команда має рахунок 1-1, і ви виконуєте штрафний удар на 90-й хвилині. Наскільки ти спокійний? У такий відповідальний момент треба навчитися бути холодним, як лід. Ви повинні зосередитися на тому, щоб забити гол.

Розташування тіла (для балансу)

Сила тяжіння відіграє величезну роль у хорошому штрафному ударі, і положення вашого тіла під час розбігу також є важливим. Невеликий помилковий крок може призвести до того, що ваш м’яч пролетить мимо воріт. Відпрацьовуйте положення тіла, наприклад, розкрийте стегна й тулуб, поданий вперед.

Зрозумійте положення своєї стопи (перед знімком)

Хоча сила тяжіння впливає на ваш удар, місце торкання вашої ноги м’яча також буде важливим фактором. Наведення ноги на середину м’яча створює потужний удар, тоді як правильне націлювання внутрішньої сторони стопи призведе до деякого згинання.

Командні стратегії штрафних ударів

Вільні удари бувають з різними тактиками. Одним із них є швидкий вільний удар, коли гра починається одразу після того, як гравець передає нерухомий м’яч іншому гравцеві. Це змусить суперників зненацька.

Непрямі штрафні удари мають загальну тактику, коли навіс входить у штрафний майданчик, щоб високий гравець пробив головою. Деякі команди навіть переповнюють штрафний майданчик під час прямого штрафного, щоб відвести захисників суперника від зони дії гравця.

Гравці з відмінними навичками виконання штрафних ударів

Ось деякі гравці, які відзначилися своїми вдалими штрафними.

Девід Бекхем

Творець техніки згинання Девід Бекхем був піонером у створенні непередбачуваних викликів воротареві, згинаючи м’яч навколо стінки для голу. Незважаючи на те, що згинання — це його улюблена справа, потужні удари також були його сильною стороною.

Жуніньо

Всі знають, що Кріштіану Роналду є фахівцем з клокболу. Однак чи знаєте ви, що Жуніньо був першим гравцем, який розробив техніку кнуклебу? Такі гравці, як Давід Луїс і Роналду, намагалися повторити маестро, але Жуніньо в цьому списку не можна не згадати.

Рожеріо Сені

Найрезультативніший воротар у світі, на рахунку якого понад 100 голів, є досвідченим виконавцем штрафних ударів у Сан-Паулу. Він завжди дивиться, щоб кинути у верхній кут.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *