Усе, що вам потрібно знати про футбол

Якщо ви читаєте це, я припускаю, що ви новачок у футболі, не знайомі з конкретною концепцією, або просто хочете розширити свої знання про цей вид спорту. Моя мета — навчити вас усього, що вам потрібно знати про гру.

Ми почнемо з самих основ спорту, наприклад, як виглядає поле, скільки там гравців, як гравці займають позицію, а потім перейдемо до технічних моментів, таких як офсайди та багато іншого. Я хочу зробити це вашою футбольною Біблією. Отже, не гаючи часу, почнемо.

Кожен з нас хоч раз грав у певну гру. Отже, я вважаю, що більшість із нас знають про елементи, які створюють хорошу гру. Для тих, хто ні, я зроблю це на прикладі. Всі ми знаємо хованки. Це гра, в якій одна людина закриває очі та рахує до заздалегідь визначеного числа, а решта ховаються. Після завершення підрахунку людина має знайти, де ховаються інші гравці. Якщо він/вона знайде вас першим, ви станете шукачем, а якщо знайдете останнім, ви виграєте гру.

Це так просто, але все ж так багато розкриває, що передбачає гра: пара гравців, набір правил і мета. Це ті самі елементи, за допомогою яких ви розумієте спорт.

1. Мета

Кожен вид спорту повинен мати мету або спосіб перемоги. Гра без мети, до якої потрібно прагнути, нудна і не приносить задоволення. У футболі мета полягає не просто ввести м’яч у ворота суперника, а зробити це більше разів, ніж він. Ось так ви виграєте.

Скільки хвилин у футбольному матчі?

Кожного разу, коли гравець потрапляє у ворота суперника, він забиває гол. Коли це відбувається, рахунок змінюється. Отже, якщо ви зіткнулися з матчем Команда А 2 -1 Команда Б, це означає, що Команда А двічі поклала м’яч у сітку Команди Б, тоді як Команда Б зробила це один раз.

Мета не така вже й проста. Для початку у вас немає необмеженого часу. Футбольний матч триває 90 хвилин. Це ділиться на 45 хвилин кожен. Після перших 45 хвилин настає 15-хвилинна перерва, під час якої гравці повертаються до роздягальні, щоб відпочити, і в більшості випадків отримують додаткові вказівки від свого тренера.

Що таке доданий час?

Доданий час, компенсований час або компенсований час стосується додаткових/додаткових хвилин, запроваджених поза межами звичайного футбольного часу. Це пов’язано із затримками в звичайний час. Футболісти, як правило, витрачають час, коли гра наближається до завершення, щоб утримати крихку перевагу. Іншими причинами доданого часу можуть бути травми, тривалі святкування, захоплення поля, заміни та відеоперевірки асистента рефері (VAR).

Що таке додатковий час?

Доданий час не слід плутати з додатковим часом. Хоча доданий час визначається на основі подій під час матчу, додатковий час зазвичай становить стандартний 30-хвилинний час гри. Це ділиться на 15 хвилин і зазвичай відбувається під час змагань на нокаут. На відміну від внутрішніх ліг, ці турніри досягають етапів, де потрібно знайти переможця. Якщо основний час завершився, а рахунок все ще рівний, то дві команди повинні зіграти додаткові 30 хвилин. Якщо після 120 хвилин переможця не виявлено, серія пенальті є обов’язковою.

Що таке пенальті?

Щоб зрозуміти, що таке пенальті і коли він буває, ви повинні спочатку знати, що таке штрафний удар. Вільний удар — це спосіб покарання команди суперника за незаконну дію, дозволяючи іншій команді через одного гравця відновити гру шляхом удару ногою в зону атаки або свого гравця. Це робиться там, де виконується дія, і м’яч має бути нерухомим.

Тепер, якщо суперники вчиняють дії в межах штрафного майданчика власного воротаря, пенальті буде призначено іншій команді. Пенальті відрізняється від штрафного, оскільки він виконується на відстані 12 ярдів від лінії воріт воротаря і без людської стіни, яка б перешкоджала м’ячу. Це лише один гравець і воротар.

Під час виконання пенальті воротар завжди повинен стояти однією ногою на лінії воріт, а інші гравці не повинні проникати в штрафний майданчик до виконання пенальті. Недотримання обох вимог зазвичай призводить до повторної здачі. Пенальті викликають підбирання. Відскок відбувається, коли пенальті пропущений, але воротар не втримує м’яч, і він повертається в гру, таким чином даючи суперникам шанс направити його назад і спробувати забити знову.

Після 120 хвилин гри пенальті також може бути застосовано як нічия. Тут кожна команда обере 5 гравців, які виконуватимуть пенальті замість них. Якщо переможець не знайдено, то інші гравці серед 11 продовжуватимуть виконувати пенальті, поки один не заб’є, а інший не промахнеться. Зазвичай це називають перестрілкою з раптовою смертю.

2. Гравці

У кожному виді спорту потрібна певна кількість гравців.

Скільки гравців у футбольному матчі?

У футболі під час гри на полі можуть перебувати 22 гравці, по 11 для кожної команди. Простіше кажучи, у нас 2 команди по 11 гравців у кожній. Єдиною іншою особою, якій дозволено бути на полі під час гри, є суддя. Зараз тренеру дозволено робити 5 замін під час гри. Однак він не зобов’язаний ними користуватися. Перш ніж гравець на заміну вийде на поле, партнер по команді, який виходить, повинен бути за межами поля.

Позиції гравців

Тренери використовують різні схеми, щоб перехитрити своїх суперників. Ми збираємося дізнатися, як називають гравців, які займають різні позиції на полі. Для цього нам знадобиться ілюстрація, і я знаю лише одну.

Наведений вище малюнок чітко демонструє ідеальну однаковість між позиціями та номерами на майках.

Воротар

№ 1 – цю форму традиційно носять воротарі. Майже неможливо знайти захисника, півзахисника чи форварда. Воротарю дозволяється обробляти м’яч руками, але тільки в межах штрафного майданчика. Якщо він робить це за межами цієї зони, то супернику призначається вільний удар, а воротар отримує жовту або червону картку залежно від відмовленого атакуючого потенціалу.

Захисники

№ 2, № 4, № 5 і № 3 – гравці, які носять ці номери на футболках, називаються захисниками. Їх робота полягає в тому, щоб захистити свою мету будь-якою ціною. Суперник атакує з усіх позицій. № 2, широко відомий як крайній захисник, запобігає атакам з правого боку, а крайній захисник № 3 зупиняє атаки зліва. Тренери, як правило, ставлять спідстерів на ці позиції, оскільки вони схильні рухатися вперед і можуть створювати небезпечні атаки. Номери 4 і 5 — це прибиральник і центральний захисник відповідно. На відміну від крайнього захисника та крайнього захисника, вони, як правило, залишаються позаду, оскільки є захисниками, які безпосередньо захищають воротаря.

Півзахисники

No. 6, No. 8 and No. 10 – These are midfielders. They are normally situated around the centre of the football field. No. 6, is a defensive midfielder and his job is to stop the opponent’s attacks early before reaching the defenders. He also connects his defenders with the midfielders upfront. No. 8 and No. 10 are central and attacking midfielders respectively. They push the ball forward and try to set-up opportunities for the forward or striker to score.

Форвард, Вінгер і Нападник

№ 11, № 7 і № 9 – № 11 є нападником, № 7 є вінгером і № 9 є нападником. Ці 3 особи найбільше відповідають за забивання голів. Насправді головний обов’язок нападника – забивати голи.

Що таке асист?

Ассист – це передача, яка призводить до голу. Хоча це може виникнути від будь-якого гравця на полі, форвард, атакуючий півзахисник і вінгер традиційно відповідають за створення гольових передач. Крайовий бек і крайній бек також дуже важливі для їх створення в наші дні.

3. Набір правил

У кожному виді спорту є певні правила, яких потрібно неухильно дотримуватися. Невиконання цього зазвичай призводить до покарання.

Порушення червоної картки та жовтої картки

У футболі гравець карається червоною або жовтою карткою. Жовта картка показується за незначні порушення, тоді як червона картка показується за серйозні порушення. Жовта картка є своєрідним попередженням від арбітра, тому, якщо ви отримаєте дві в одному матчі, ви повинні будете негайно покинути поле.

Червона картка не дає другого шансу, отримавши її, ви повинні залишити поле. На цьому покарання не закінчується, коли вам показують червону картку, ви можете пропустити від 1 до 3 наступних матчів змагання, у якому ви отримали картку.

Тепер, коли ви знаєте, що таке червоні та жовті картки у футболі, які порушення можуть призвести до отримання таких карток?

Гравці отримують жовті картки за м’ячі рукою, невдалий підкат, симуляцію (спроба змусити суддю неправильно покарати суперника), втрату часу, численні попередження без карток, неповагу до рефері у словах чи діях, зняття футболки під час святкування голу та незгода (реакція гніву, яка часто спричинена розчаруванням).

У деяких випадках гравець може отримати червону картку за дії, згадані вище. Наприклад, навмисна гра рукою, щоб запобігти можливості забити гол, зазвичай призводить до червоної картки. Відомим прикладом цього є м’яч Луїса Суареса на Чемпіонаті світу з футболу 2010 проти Гани. М’яч явно входив у ворота, але він використав обидві руки, щоб запобігти цьому. Гані дали червону картку та призначили пенальті, оскільки дія була виконана в штрафному майданчику.

Інші порушення, пов’язані з отриманням червоних карток, включають серйозні підкати, які призводять до травмування суперника, фоли, які позбавляють шансу забити гол, бійки та словесні образи.

Що таке куточок?

Коли гравець виводить м’яч з гри через свою лінію воріт, супернику призначається кутовий. Гравцеві зі сторони суперника буде дозволено поставити м’яч уздовж кутової дуги та або забити його ногою у штрафний майданчик, або віддати пас своєму партнеру по команді на будь-якій іншій позиції на полі.

Що таке вкидання?

Вкидання виконується, коли м’яч виходить з гри через бокову лінію, і передбачає відновлення гри через кидок. Ваш суперник отримає право на вкидання, якщо ви виведете м’яч з гри через бокову лінію. На кожній боковій лінії є суддя, який стежить, коли м’яч виходить з гри. Вони направляють свій прапорець у бік команди, яка виймає м’яч, щоб сигналізувати, що їхні суперники виконують вкидання.

Тепер, коли це вирішено, що таке офсайд? Поза грою виникає, коли гравець на половині атакуючої половини отримує м’яч від свого партнера по команді, тоді як будь-яка з його забивних областей, включаючи все, крім кисті та значної частини руки, знаходиться попереду всіх гравців суперника, крім для воротаря. Але спочатку ось кілька речей, які вам потрібно знати. Скажімо, я твій одноклубник. Час, коли моя нога торкається м’яча, щоб зробити пас вам, має таке ж значення, як і позиція, у якій ви перебуваєте. Поза грою є дійсним, лише якщо до моменту, коли моя нога торкається м’яча, щоб зробити пас вам, ви були в атаці половині, а також перед усіма нашими суперниками, за винятком їхнього воротаря. Якщо ви були в одній лінії з їхніми захисниками, коли я робив передачу, то ви на стороні. Якщо ви дочекалися, поки буде зроблена передача, а потім пробігли повз своїх гравців, то ви на стороні.

Хоча це близький виклик; ось один більш помітний. Ви можете побачити на ілюстрації, що два гравці явно знаходяться в офсайді до того моменту, коли гравець, який знаходиться поруч із суддею (у чорному), робить передачу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *