Теніс одиночний проти парного: що складніше?

Я великий шанувальник як одиночного, так і парного тенісу і завжди грав в обидва типи тенісу протягом 40 років своєї участі в цьому виді спорту.

Багато людей грають і в те, і в інше, хоча молодші гравці віддають перевагу одиночному розряду, а старші – парному. Це пов’язано з фізичним стресом і навантаженнями, пов’язаними з холостяками.

Іноді мене запитують, який варіант тенісу найважчий. На мою думку, немає простої та прямолінійної відповіді, яка б була задовільною, оскільки навички, необхідні для кожного, у деяких випадках дуже різні.

Тому я збираюся підійти до відповіді, перерахувавши сфери, де, на мою думку, одиночна гра є складнішою, а потім підуть сфери, де я вважаю, що парна гра складніша.

4 речі, які роблять одиночний теніс складнішим, ніж парний

Ось причини, чому одиночна гра може бути важчим завданням.

Це більше фізично

В одиночному розряді ви, по суті, граєте постійно, до того ж вам потрібно охопити весь майданчик. У парному розряді більшу частину часу ваш партнер грає в очко, тому ви не так багато бігаєте та б’єте.

Так, парний корт трохи більший, і вам, можливо, доведеться змінити положення, поки ваш партнер бере участь у дії, але це все одно набагато менш фізично напружено. Фізичні навантаження та стрес під час одиночних матчів є причиною того, що більшість гравців менше або повністю припиняють грати в одиночних матчах з віком.

Вам потрібно бути більш універсальним гравцем

Одиночний розряд вимагає, щоб ви володіли різними ударами та типами гри. З точки зору атаки, щоб тримати противника напоготові, вам допоможе мати в арсеналі різноманітну зброю. Наприклад, якщо ви щоразу подаєте ту саму подачу, ваш опонент адаптуватиметься до цього, тому добре мати різноманітність.

Крім того, що, мабуть, важливіше, якщо у вас є якісь очевидні слабкості, хороший опонент використає їх. Наприклад, якщо у вас дуже хороший форхенд, але слабкий бекхенд, ви, швидше за все, будете боротися більше, ніж у парній грі, оскільки розумний супротивник буде постійно бити м’ячами у ваш бекхенд. Взагалі кажучи, чим менше щілин у вашій броні, тим сильніший ви як одиночний гравець.

Вам потрібно більше психічної сили

На моєму досвіді одиночний спорт набагато більш напружений, ніж парний. Без партнера, який би давав вам корисні поради та підбадьорював, іноді на корті може бути дуже самотньо, особливо якщо ви програєте або ваш суперник має велику підтримку глядачів. Також є щось особливо напружене в ситуації «один проти одного».

Крім того, що ваші емоції працюють позитивно, це також допомагає, якщо ви можете одночасно мислити аналітично. Якщо у вас немає тренера, який буде інструктувати вас під час матчу, вам доведеться визначити свою власну стратегію і тактику та коригувати їх відповідно до того, що відбувається на майданчику. Немає партнера, з яким можна їх обговорити.

Вам потрібно бути організованим

Бути одиночним гравцем означає, що ви повинні бути більш практично самостійними. Наприклад, вам потрібно підготувати та упакувати все необхідне для матчу. У вас немає партнера, який би надав вам спорядження, яке ви забули взяти з собою, наприклад стрічку для ручок, сонцезахисний крем або нові тенісні м’ячі.

4 речі, які роблять парний теніс більш складним, ніж одиночний

Ось чому парна гра може бути більш вимогливою

Більш складна стратегія

Взагалі, парна стратегія набагато складніша. Це тому, що у вас є два гравці, які намагаються покрити тенісний корт і координуватися, а не один. Є багато стратегічних питань, які не є проблемою для одинаків. Наприклад, є три різні парні композиції, про які слід подумати (два вгорі біля сітки, два назад і один вгорі та один назад).

Те, як гравці працюють разом під час ігор на подачу, як кожен з них використовує свої індивідуальні навички для досягнення максимального загального ефекту, як кожен з них розташовує себе під час атаки та захисту, і як використовувати індивідуальні слабкості суперників – це все, що слід враховувати.

Спілкування є важливим

Спілкування між гравцями є ключовим елементом парної гри і може зробити різницю між перемогою та поразкою. Окрім спілкування партнерів під час балів, їм також потрібно обговорити стратегію та тактику під час простоїв, щоб досягти максимального успіху. Для сервісних ігор багато гравців мають секретні коди та сигнали, які вони використовують, щоб мережевий гравець знав, що має намір зробити сервер.

Жоден із цих елементів не є проблемою в одиночному розряді, де гравець може бути поганим комунікатором, мати слабкі соціальні навички, і це не має значення.

Стосунки мають значення

Спосіб об’єднання гравців у пари та кінцева динаміка може бути складною справою. Необхідно враховувати різні ігрові навички та слабкі сторони, а також те, наскільки добре гравці психологічно зміцнюються, і це може бути важко зробити правильно.

Над партнерством зазвичай потрібно працювати, партнери, які мають досвід спільної гри, як правило, з часом краще працюють як одиниця. Соціальні навички також важливі в парних. Вам може знадобитися підбадьорити пригніченого партнера під час матчу або тактовно переконати його змінити свою тактику.

Різні навички

Інша складність подвійних ігор полягає в тому, що гравці можуть мати дуже різні навички та слабкі сторони, і партнерство має відображати це. У вас може бути чудова подача і бути хорошим у сітці, але слабший на базовій лінії та повільний, ваш партнер може бути повною протилежністю. Це може і має впливати на вашу координацію, а також на стратегію й тактику, які ви використовуєте. В одиночному все набагато простіше, так як вам не доведеться мати справу з такими елементами.

Тенісні удари, важливіші в одиночному розряді

Сучасний одиночний розряд зазвичай грається з базової лінії, тому удари з землі дуже важливі. Послідовність має високий пріоритет. Також важливо мати низку ударів із кількома очевидними недоліками, якими ваш опонент може легко скористатися.
В одиночному розряді ваш суперник зазвичай знаходиться на базовій лінії, тож ви можете комфортно грати удари, які очищають сітку, оскільки поруч немає гравця, якого можна було б перехопити, як у парній грі.

Подача , як правило, важливіша в одиночному розряді, тому що ви подаєте в кожній іншій грі. Також є можливість витягнути суперника за межі корту, що є ефективною тактикою, коли є тільки один суперник. Бажано мати різноманітні подачі, щоб тримати суперника на ногах.
Дроп-шоти також можуть бути ефективнішими в одиночному розряді, ніж у парному.

Загальна тактика полягає в тому, щоб відштовхувати суперника все глибше і глибше за допомогою ударів з землі або чекати, доки він не вийде з позиції, а потім здивувати його дуже коротким ударом, зазвичай із обертанням назад або збоку. Дроп-шоти можуть бути особливо ефективними проти суперників, які повільні, втомлені або не люблять грати біля воріт.

У багатьох ситуаціях також корисно переходити у сітку одразу після розіграшу дроп-шоту, щоб чинити подальший тиск на суперника. Причина, чому дроп-шоти не так часто використовуються в парному розряді, полягає в тому, що гравець (або гравці) часто можуть відносно легко дістатися до них.

Тенісні удари, важливіші в парному розряді

Взагалі кажучи, головна стратегія парного розряду полягає в тому, щоб обидва гравці були в атакуючій формі біля сітки, тому удари з льоту та накладні удари є відносно важливішими, ніж в одиночному розряді.

Лоби є набагато більшою особливістю парної гри, оскільки вони можуть виводити опонентів з позиції або навіть відразу вигравати очки.
Певні удари, такі як низькі слайси та фішки , можна використовувати як підхідні удари, оскільки вони дають час гравцеві базової лінії підійти до воріт і отримати більш атакуючу позицію.

Удари з землі , як правило, повинні очищати сітку на нижчій висоті, ніж в одиночному розряді, оскільки зазвичай є гравець протилежної сітки, який атакує будь-які слабші удари.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *