футбол

Розквіт False Nine в англійському футболі

Що таке фальшива дев’ятка?

В останні пару років тактика помилкової дев’ятки стає все більш популярною в англійському футболі. Тактична система «фальшива дев’ятка» полягає в тому, що нападаючий грає на глибшій позиції та повертається до лінії півзахисту, щоб створити простір для атакуючих півзахисників. Цю тактику використовували низка успішних команд Прем’єр-ліги, і це тактика для деяких менеджерів.

Помилкова дев’ятка, за своєю назвою, є терміном для фальшивого нападника. Вони були б авансовими, але не авансовими водночас. Фальшива дев’ятка грає глибше, ніж традиційний центральний форвард. Коротше кажучи, гравець, який грає фальшивою дев’яткою, повинен бути хорошим у командній роботі, усвідомленістю та бути тактичним генієм.

Популярність Фальшивої дев’ятки

Основною причиною такої популярності тактики помилкової дев’ятки є її гнучкість. Це дозволяє командам створювати безліч атакуючих форм, збиваючи з пантелику захисників і півзахисників суперника. Ця тактика особливо ефективна проти команд, які використовують жорсткі захисні структури. Ця стратегія є чудовим способом протистояти команді, яка активно обороняється. Фальшива дев’ятка може витягнути захисників і створити простір для інших атакуючих гравців.

Ефективність тактики «помилкових дев’яток» можна побачити в нещодавньому збільшенні кількості голів, забитих на полі вінгерами. Але це також дружня тактика для всіх гравців – забивати голи протягом сезону. Одним із прикладів може бути ФК «Ліверпуль», у якому майже кожен гравець забив принаймні один гол у переможному сезоні Прем’єр-ліги 2019/2020.

Гра без традиційного центрального форварда

Ще однією причиною поширення тактики «помилкових дев’яток» є те, що вона дозволяє командам грати без традиційного центрального форварда. Це корисно проти команд, які мають сильну захисну систему або грають із глибоким блоком. Граючи без традиційного нападника, команди можуть змусити суперника змінити підходи до захисту та створити вражаючі можливості для своїх атакуючих гравців.

Коротко кажучи, термін «фальшива дев’ятка» був створений через ідею, що гравця не можна знайти в традиційній зоні з номером дев’ять. Роберто Фірміно з ФК «Ліверпуль» був атакувальним півзахисником, коли вони вперше підписали його. Під час правління Юргена Клоппа він перетворився на фальшиву дев’ятку.

Створення перевантажень у півзахисті

Тактика помилкової дев’ятки також є ефективним способом створення перевантажень у півзахисті. Це дозволяє півзахисникам грати компактно і грати короткими передачами. У цьому випадку, коли помилкова дев’ятка падає глибоко, вони можуть витягнути протилежних півзахисників. Це створює простір для атакувальних півзахисників. Це допомагає командам домінувати в півзахисті та створювати володіння м’ячем.

Аналіз тактики помилкової дев’ятки

Ось докладний погляд на цю стратегію.

У володінні

Найважливіша відповідальність за помилкову дев’ятку полягає в тому, щоб розраховувати рухи від центральних захисників протилежної команди для прийому між передачами лінії. Цей раптовий перехід до глибшої ролі поставить протилежних захисників перед дилемою. Вони повинні вирішити, слідувати за форвардом у півзахист або залишити їх і залишитися на своєму місці. Це може бути небезпечно, оскільки гравці фальшивої дев’ятки можуть легко протистояти пастці поза грою, якщо ідеально фіксують час своїх пробігів.

Фальшиві дев’ятки найвищого рівня потребують виняткової обізнаності та здатності регулярно сканувати поле. У цьому методі вони знають, коли і де зробити свій перший дотик, щоб уникнути будь-якого вхідного тиску з боку захисту. Це допомагає їм рухатися та спілкуватися з товаришами по команді.

Помилкові дев’ятки повинні бути універсальними в м’ячі. Вони повинні володіти навичками швидкого повороту, ведення м’яча та гри в м’яч. Хороша фальшива дев’ятка може бути інкогніто гравцем під час наскрізних м’ячів. Вони можуть доставляти непередбачувані наскрізні м’ячі нападникам, коли ті не помічені. Нарешті, фініш важливий для фальшивих дев’яток, оскільки вони зможуть забивати тап-іни, лише коли вони в атаці.

Off the Ball

У ситуації поза межами м’яча фальшиві дев’ятки діють в обороні, опускаючись глибоко в півзахист, щоб ущільнити лінію півзахисту. Їхній головний обов’язок у захисті полягає в контрпресингу та додаванні ще одного гравця в зону центрального півзахисту, щоб допомогти змусити гравця розширюватися.

Позиційно фальшива дев’ятка стає найвищим центральним гравцем у лінії півзахисту. Вони відкривають можливості для екранування передач у центри й агресивного пресингу протилежних центральних захисників.

Приклади команд, які використовують цю тактику

Команда, яка грала тактику помилкової дев’ятки, була « Барселона» Пепа Гвардіоли . Ліонель Мессі був їхнім ключовим гравцем на цій позиції. Традиційно фальшива дев’ятка має забезпечувати атакуючі паси відкритим нападникам, але Мессі зіграв з тактичним чуттям, ховаючись за півзахистом і захисними лініями протилежного, перш ніж відкрився для пасу з флангу.

Коли він перейшов до Манчестер Сіті, Гвардіола також застосував таку ж тактику. Він використовував на позиції таких гравців, як Бернаду Сілва та Кевін Де Брюйне.

Іншим менеджером, який використав тактику помилкової дев’ятки на повну силу, був Юрген Клопп . Він поставив Роберто Фірміно в центр уваги під час сезону Прем’єр-ліги 2019/2020, зігравши його на цій позиції. Нещодавно Томас Тухель з Челсі також зіграв Мейсона Маунта на фальшивій дев’ятці.

Висновок

Зростання хибної дев’ятої позиції в англійському футболі можна пояснити її гнучкістю та здатністю створювати різні форми атаки на полі, одночасно перевантажуючи лінію півзахисту. Це ущільнює зону для коротких проходів. Оскільки все більше і більше англійських футбольних менеджерів використовують тактику для своїх команд, ми побачимо більше фальшивих дев’яток в англійському футболі протягом багатьох років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *