Одиночний теніс: 10 способів перемогти сильного гравця

Я граю в теніс більше сорока років. За цей час я вважаю, що зіткнувся з усіма можливими типами суперників на одиночних кортах. У цій статті викладено мої думки та досвід, коли мова заходить про стратегії перемоги над сильним гравцем.

Під сильним нападаючим я маю на увазі агресивного гравця основної лінії. Ці гравці, як правило, залишатимуться позаду та намагатимуться вибити вас із корту своїми потужними ударами з землі.

Хороша новина полягає в тому, що вам не обов’язково відповідати їхній силі та агресії, щоб перемогти їх. Натомість існує ряд тактик і стратегій, які ви можете застосувати, які потенційно дадуть вам перевагу.

Суть одиночного тенісу полягає в тому, щоб звести нанівець найефективнішу зброю суперника, дозволяючи вам взяти ініціативу та встановити динаміку гри відповідно до власних сил.

Як діють агресивні гравці базової лінії

Для того, щоб підірвати потужного нападника, нам потрібно подивитися, що вони хочуть отримувати і як вони ведуть свою гру. Як тільки ми це зрозуміємо, тоді ми зможемо шукати, як розчарувати їх і створити проблеми.

По суті, великий нападаючий грає у свою гру, витрачаючи час на підготовку до кожного удару, а потім роблячи довгі, швидкі та глибокі удари. Потім гратиме суміш із потужного кроскорту та ударів з лінії, часто націлюючись на бекхенд суперника.

Агресивним гравцям базової лінії зазвичай подобається:

М’ячі налітають на них зі швидкістю, завдяки чому їм легко розвивати темп.
Удари, які або не мають спіну, або мають лише помірну кількість топспіну.
М’ячі, які надходять на зручну висоту, якими легше розмахнутися.
Розумна кількість часу, щоб налаштуватися на постріли.
Удари, які припадають безпосередньо за лінію подачі, які їм легко атакувати.
М’ячі, які дають їм хороші кути для гри в кроскорт і удари вниз.

Нижче наведено деякі контрзаходи, які можна застосувати.

10 способів перемогти сильного нападника

Нижче наведено десять ідей, які ви можете спробувати проти сильного гравця. Хоча не кожна стратегія спрацьовує в будь-якій ситуації, у кожного методу є потенціал для роботи, і з мого досвіду його варто спробувати, особливо якщо ви програєте матч і шукаєте ідеї.

Тримайте м’яч подалі від їхньої «рульової рубки»

Вам потрібно уникати зони сили великого нападника, діапазону висоти, в якому їм найзручніше грати. Якщо м’яч відскакує надто низько або надто високо, це може викликати у них труднощі або змусити їх виконати інший удар, ніж той, який вони віддають перевагу.

Використовуйте шматочок

Slice може служити для кількох різних цілей:

Його можна використовувати для того, щоб м’яч стрибав низько, що не дасть йому потрапити в рубку біта (див. №1)
Це може дати супернику менше часу, щоб дістатися до м’яча та налаштувати свій удар.
Через непередбачуваний відскок супернику буде важче підготуватися до удару.
Його можна використовувати, щоб зменшити темп м’яча, змусивши гравця, який б’є, генерувати власну силу.

Використовуйте величезний топспін

Помірна кількість топспіну зазвичай не відлякує агресивних гравців базової лінії, але величезна кількість може зробити для них незручність. Для того, щоб вдарити по м’ячу, що стрибає високо, вони змушені бити м’яч на підйомі, що вимагає більш точного часу, а отже, з більшою ймовірністю спричинить помилки.

Робіть глибокі удари

Не давайте супернику, який завдає сильних ударів, легкої нагоди завдати вам шкоди, подаючи йому м’ячі, які потрапляють за лінію подачі.

Зніміть темп від м’яча

Оскільки агресивні нападники зазвичай люблять підживлюватися темпом, який ви їм надаєте, одна з реакцій полягає в тому, щоб дати їм дуже низький темп для гри. Потім вони змушені генерувати власну енергію.

Використовуйте дроп-шоти

Це чудовий спосіб відтягнути суперника від базової лінії в сітку, змусивши його грати з льоту, а не з ґрунту. Ви фактично витягуєте їх із зони комфорту. Однак дроп-шот має бути добре виконаний, оскільки він покарає слабкий удар.

Не дозволяйте їм увійти в ритм

Силові гравці люблять підтримувати ритм і зазвичай покладаються на це. Змішування речей може ускладнити їх вирішення. Стратегії, які варто спробувати, включають:

Комбінуйте свою подачу, змінюючи темп, обертання та позиціонування, їм буде важко зрозуміти, чого очікувати.
Змінюйте типи та рівні обертання, а також використовуйте плоскі удари.
Затягніть їх у сітку та забийте.

Візьміть сітку

Агресивні гравці базової лінії зазвичай віддають перевагу, коли ви залишаєтеся позаду. Поспішаючи в мережу, ви іноді можете:

Виведіть їх з пантелику, тому що це раптово змінює динаміку гри.
Відніміть у них час і дайте їм менше часу, щоб підготуватися до своїх знімків.
Однак вибирайте уважно, коли входите в сітку, і робіть це лише тоді, коли вам здається, що вони захищаються, інакше ви ризикуєте, що вони поб’ють вас пасом.

Не давайте їм жодних кутів для використання

Переведення м’яча в задні кути майданчика може бути ефективною тактикою за нормальних обставин. Однак проти великих нападників це може дати їм можливість створити вам неприємності. Їхні улюблені кадри часто з кута в кут або вниз по лінії.

Таким чином вони можуть чинити на вас сильний тиск. Однак, якщо м’яч рухатиметься по центральному каналу і робитиме удари глибоко, ви не забезпечите їм жодних кутів для використання.

Гра в бекхенд

Більшість агресивних гравців базової лінії мають сильні форхенди, але їх бекхенд слабший. Тому ви повинні намагатися, щоб ваші удари спрямовувалися в слабшу сторону, коли це можливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *